WINE LIST

ŠUMIVÁ VÍNA – SPARKLING WINES.

Bohemia sekt Brut  0,375l      240,- Kč
Bohemia sekt Demi 450,- Kč

Prosecco Cantine Regie I.G.T  455,- Kč
Šumivé víno z oblasti Conegliana, jemně perlivé s příjemnou ovocnou vůní a chutí. Vhodné jako aperitiv.
- A  fine sparkling wine from the Conegliano region with a pleasant fruity scent and flavor. Good as an aperitif.

Prosecco di Conegliano Cuvée Brut DOC 680,- Kč
Barva slámově žlutá se zelenými odlesky. Jemné aroma zelených jablek a citrusů. Velmi příjemná a dlouhá chuť zralého ovoce, jemné perlení. Podává se jako aperitiv, k ústřicím, mořským plodům nebo jednoduchým moučníkům.
- Its color is straw-yellow with green reflections and fine aromas of green apples and citrus. This wine has a pleasant, long-lasting taste of full-grown fruit. Served as an aperitif or with sea foods such as oysters or with simple desserts.

Prosecco Rosé Cuveé Brut 680,- Kč

85% Pinot Nero, 15% Raboso, barva krémově purpurová, aroma květů a lesního ovoce. Plná a oblá chuť zralého lesního ovoce, jemné perlení.
- Pinot Nero 85%, Raboso 15%. The color is creamy purple with aromas of flowers and forest fruits. Rich and round tasteof full-grown forest fruits, fine sparkling.

CHAMPAGNE

J. de Telmont Grand réserve brut  0,375l / 650,- Kč    0,75l / 1.240,- Kč
33% Chardonnay, 33% Pinot Meunier
Šampaňské s lehkou příchutí opečeného chleba, mandlí a ořechů. Jako aperitiv, k mořským rybám, korýšům a bílým masům.
- Champagne of golden color with light taste of toast, almond and nut. Served as an aperitif, with seafood and white meat.

J. de Telmont Blanc de blanc 1.370,- Kč
Výhradně 1 er Cuvée z bílých hroznů Chardonnay, lehce zabarvené s příjemnou ovocnou příchutí. Podává se jako aperitiv.
- Pure cuvée of Chardonnay white grapes, lightly colored with a pleasant, fruity taste. Served as an aperitif.

J. de Telmont Consécration Cuveé Prestige 1997  2.400,- Kč
„Cuvée prestige“ jsou vína pocházející pouze z mimořádných ročníků. Výhradně 1 er Cuvée, výběr z hroznů odrůdy Chardonnay z nejlepších „Cru“ Cote de Blancs. 30% vína zraje v dubových sudech. Zlatá barva se zelenými odlesky, jemné a bohaté perlení. Aroma másla a opečeného toastu přechází do oříšku a vanilky. J. de Telmont patří mezi 20 nejvýznamnějších výrobců ve Francii.
- "Cuvée prestige" are wines coming from remarkable years. Entirely 1 er Cuvée, choice of Chardonnay grapes from the best of "Cru" Cote de Blancs. 30% of wine aged in oak barrels.  Golden color with green reflections, fine and rich sparkling. Aromas of butter and burnt toast merge into nut and vanilla flavours. J. de Telmot belongs among the 20 most remarkable producers in France.

Vranken Reims Demoiselle cuvée brut 0,375l  1.045,- Kč

(60% Chardonnay, 30% Pinot Noir, 10% PinotMeunier)
Napohled typicky bledé po Chardonnay, s krásnými bublinkami a krémovitou pěnou a bohatou vůní po máslu. Je to velice vyrovnané šampaňské, které se hodí jako aperitiv nebo k dušeným rybám, mušlím a jemným sýrům.
- At sight it is typically pale for Chardonnay, with beautiful bubbles, creamy foam and a rich butter scent. This is a very well-balanced champagne served as an aperitif or with stewed fish, scallops and soft cheeses.

FRANCOUZSKÁ RŮŽOVÁ VÍNA – FRENCH ROSÉ WINES

Coteaux du Tricastin rosé La Ferette 2007   485,- Kč
(Grenache, Syrah, Sinsault, Mourvedre, Picpoul, Sarignan)
Víno lososově růžové barvy s výrazným květinovým aroma a chutí malin. Doporučujeme k šunce a barbecue.
- Wine of salmon pink color with brisk flower aroma and raspberry flavor. Recommended with ham and grilled meats.

Côte du Rhône, „Parallele 45“ rosé 2008   650,- Kč
(Grenache, Cinsault, Syrah)
Jemná, ovocná a nasládlá vůně s decentním dotekem červeného bobulového ovoce a malin. Chuť je překvapivě suchá, živá a komplexní s pevnou kostrou, je podpořena kyselou a měkkou tříslovinou s náznakem červených bobulí, zejména brusinek.
- It has a fine, fruity, slightly sweet scent with a touch of red berries and raspberries. The taste is surprisingly dry, vigorous and complex with solid body that is supported by soft tannins with a scent of red berries, most notably the cranberries.

Rosé d´Anjou AOC 2008, Domaine Chupin   485,- Kč

Legendární růžové víno z oblasti Loire. Lososově zbarvené, středně plné a nasládlé až lehce sladké víno ze 100% odrůdy Grolleau. Vůně jahod a jeho příjemná, lahodná a ovocná chuť jej činí dobrým aperitivem nebo vínem ke grilovaným rybám, salátům, desertům a sýrům s modrou plísní.
- A legendary pink wine of the Loire area. It has a salmon pink color and slight sweetness of 100% Grolleau variety. The scent of strawberries and its pleasant, luscious and fruity taste makes it a great aperitif or a wine served with grilled fish, salad, desserts and cheese with blue mold.

AIX Rosé AOC 2009, Domaine Provence  645,- Kč
Víno světle růžové barvy. Jemná vůně zralých mandarinek, lesních jahod a malin, lehce kořeněná. Chuť červeného lesního ovoce, třešní, jahod a čerstvého fíku. Ideální jako aperitiv nebo víno k salátům, mořským plodům nebo asijské kuchyni.
- Wine of light pink color. Delicate scent of ripe mandarins, wild strawberries and raspberries, slightly spicy. It has a flavor of red forest fruit, cherries, strawberries and fresh fig.  Ideal as an aperitif or a wine served with salads, seafood or Asian cuisine.

FRANCOUZSKÁ BÍLÁ VÍNA – FRENCH WHITE WINES

BOURGOGNE

Chardonnay 2007, Roger Belland 685,- Kč
(100 % Chardonnay)
Víno má zlatavou barvu a aroma zralého ovoce (meruňky, broskve) a bílých květů, u starších ročníků s nádechem medu a oříšků, má plnou a dlouhou chuť ovoce. Podáváme k říčním rybám, korýšům, žabím stehýnkům nebo jako aperitiv.
- The wine has a golden color and the aroma of full-grown fruit (apricot, peach) and white flowers. Older years have a scent of honey and nuts, and it has full, long-lasting fruity taste. Served with river fish, shellfish, frog legs or as an aperitif.

Chablis, 2007 Guitton Michel    850,- Kč
(100% Chardonnay)
Víno zlatavé barvy s nádechem do zelena. Vyznačuje se výraznou vůní a chutí po ovoci. Podáváme k  rybám a bílým masům.
- This wine has a  golden color with a tinge of green. It is noted for its fruity, aromatic taste. Served with fish and poultry.

St. Aubin Les Pucelles 2004, Lamy-Pillot   1.195,- Kč
(100% Chardonnay)
Víno, jehož zrání probíhalo 12 měsíců v dubových sudech, je zlatavé barvy s lehce minerálním aroma, chutí ovocnou a na konci znatelnými minerály. Doporučujeme podávat k bílým dušeným masům a rybám se smetanovou omáčkou.
- A wine whose aging period is 12 months in oak barrels. It has golden color with lightly mineral aroma, fruity taste and finally perceptible minerals. Best with roasted white meats or stewed fish with cream sauce.

Hautes Notes De Nuits Le Priueré 2007, Mongeard Mugneret   1.230,- Kč
(100% Chardonnay)
Víno dozrálo v dubových sudech. Je světle zlatavé barvy s vůní lipového květu a jemnými minerálními stopami. Vyrovnaná chuť typická pro Chardonnay se nádherně snoubí s chutí mořských i říčních ryb, mořských plodů a žabích stehýnek.
- This wine is aged in oak barrels. It has light golden color with aromas of lime blossom and a fine mineral touch. The well-balanced taste is typical for Chardonnay and it is wonderful with sea / river fish, other seafood and frog legs.

Mersault 2000, Thierry Matrot   1.950,- Kč
Víno komplexního charakteru, s výraznější kyselinkou. Vhodné ke konzumaci až po 3 až 5 letech, kdy se jeho chuť a elegantní aroma zcela rozvinou. Podáváme k rybám a předkrmům. Po 2 letech je možné ho servírovat jako aperitiv.
- A wine of complex character with brisk acidity. Recommended time of consumption is after three to five years when its taste and elegant aroma are at their fullest. Served with fish and starters. It is possible to serve it as an aperitif after two years.

Chablis  Grand Cru Les Clos 2003, Guitton Michel 2.300,- Kč
(100% Chardonnay)
Vyznačuje se výraznou vůní a chutí po jahodách. Podáváme k mořským plodům, rybám a bílým masům.
- Noted for its scent and flavor of strawberries. We recommend pairing it with shellfish, fish and poultry.

VAL DE LOIR

Sancerre Blanc 2007 Le Rochoy, Domaine Laporte 995,- Kč
100% Savignon z nejlepších pozemků v oblasti Sancerre. Barva světle slámová, jiskřivá se zlatými odlesky. Silné aroma citrusových plodů, bohatá oblá a vyvážená chuť s jemnými minerály. Podáváme ke grilovaným rybám, pečené pražmě, mořským plodům.
- 100% Sauvignon from the Sancerre region. Color is light straw, lustrous with golden reflections. Strong aroma of citrus fruits, rich round and well-balanced taste with minerals. Served with grilled fish, roasted dorado, seafood.

Muscadet de Sévre et Maine Sur Lie Cuvée Prestige 2007, Château La Perriére  595,- Kč
Světle žlutá barva s nazelenalými okraji. Svěží, čistá a jednoduchá vůně, která je charakteristická pro tento typ vín. Klasický, řízný a svěží Muscadet (název nemá nic společného s aromatickými Muškáty). Lehčí styl, elegantní struktura s dotekem zeleného jablka v závěru. Víno především jako průvodce různých rybích pokrmů a plodů moře. Poslouží i pro osvěžení.
- Light golden color with greenish hues. This Muscadet (the title has nothing to do with aromatic Muscatels) has a brisk, pure and simple flavor that is characteristic for this type of wine. Lighter style, elegant structure with a touch of green apple at the end. Best served with fish food and seafood, or just as a refreshment.

FRANCOUZSKÁ ČERVENÁ VÍNA – FRENCH RED WINES

BOURGOGNE

Pinot Noir 2009,   745,- Kč
Víno jasně rubínové barvy s vůní lesního ovoce a živočišným aroma. Podáváme ke zvěřině.
- This wine has a ruby color with the natural aroma of forest fruits. We recommend this Pinot Noir with venison.

Bourgogne Hautes – Cotes de Nuits „La Croix“ 2007, Mongeard Mugneret                       1.050,- Kč
(100% Pinot Noir)
Víno zrálo v dubových sudech. Má rubínovou barvu a ovocnou chuť s vůní červeného a černého ovoce. Podáváme k tmavým grilovaným masům, králíkovi na hořčici a k jemným sýrům.
- Wine aged in oak barrels. Ruby color, fruity taste with red and black fruits flavor. Served with dark grilled meat, rabbit in mustard and soft cheeses.

Fixin Village 2005, Mongeard Mugneret    1.595,- Kč
Robustnější víno tmavě rubínové barvy. Má dobrou kyselost. Doporučujeme k hovězímu masu, zvěřině, králičímu masu a ke klasickým sýrům.
- A sturdy wine with dark ruby color. The wine has good sourness. Recommended with pork, venison, rabbit and cheeses.

Beaune Les Aveaux 1er Cru 2003, Mongeard Mugneret 2.350,- Kč
(100% Pinot Noir)
Víno zrálo v dubových sudech. Má temně rubínovou barvu, s nádechem živočišné vůně, černého rybízu a višní. Velmi vyvážená a oblá chuť, ideální ke kachním prsíčkům, pečené drůbeži a sýrům.
-Wine aged in oak barrels. It has a dark ruby color. The bouquet is very varied and complex, with notes suggestive of leather and aromas of red, dark fruits, including red berries, blackcurrants and cherries. Ideal with duck breasts, roasted poultry and cheeses.

Pommard Rugiens Les Gras 2007, Roger Belland   1.650,- Kč
(100% Pinot Noir)
Víno s nádherným aroma lesního ovoce, charakteristické dlouhou chutí a výraznými tříslovinami. Jedno z nejlepších vín z Pommardu, mnohokrát oceněno. Hodí se k tmavým masům připravovaným na víně, biftekům či jemným sýrům.
- Wine with a wonderful aroma of forest fruit, with long lasting taste and brisk tannins. This is one of the best wines from Pommard. Excellent with dark meats prepared in wine, steaks or soft cheeses.

CÔTE DU RHÔNE

Côte du Rhône, „Parallele 45“ rouge 2008    695,- Kč
(Grenache, Syrah, Cinsault, Mourvedre)
Víno temně granátové barvy, decentní a hladké vůně s ovocným podtextem, kořeněné aromatické chuti. Doporučujeme ke grilovaným kořeněným masům a vyzrálým sýrům.
- It has a ruby red color and smooth scent with pleasant fruity tones of sweet spices. The flavor is harmonious and cultivated with solid body and tannins. Recommended with roasted spiced meats and mellow cheeses.

Chateauneuf du Pape  2007, Cuvée du Vatican    1.385,- Kč
Skládá se ze 13 odrůd. Víno granátové barvy s širokou paletou aroma od višní až po borůvky. Vyznačuje se oblou chutí. Doporučujeme k jehněčímu masu, bažantu, kachně a zvěřině.
- A wine of 13 varietals. It has a dark red color, spicy scents of wild berries and its flavor is extractive, luscious and fervent with solid tannins. Suitable with venison steaks.

BORDEAUX

Château Clos l´Eglise Notes de Castillon   1.495,- Kč
(60% Merlot, 20% Cabernet Sauvignon, 20% Cabernet Franc)
Víno zrálo  12 – 18 měsíců v dubových sudech. Má téměř černou barvu, ovocnou chuť s příjemnými tříslovinami a ovocnou vůni. Podáváme k pečené kachně, zvěřině a zralým sýrům.
- Wine aged 12 – 18 months in new oak barrels. It has almost black color, fruity taste with pleasant tannins and fruity scent.
Served with roast duck, venison and with mellow cheeses.

Château Prieure Lichine Margaux Grand Cru classé   2005  2.995,- Kč
(Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot)
Víno temně purpurové barvy, jemné ovocné vůně s bohatou chutí. Perfektní k pečenému jehněčí, bifteku či zralým sýrům.
- Wine of dark purple color, soft fruity scent, rich in taste. Perfectly matched with roasted lamb steaks or with mellow cheeses.

Château Clos l´Eglise Pommerol 1999  6.525,- Kč

(60% Merlot, 20% Cabernet Franc, 20% Cabernet Sauvignon)
Sladká vůně crème brulée smíchaná s višňovým likérem, ostružinami, dehtem, karamelem a kávou mocca. Bohatost, znamenitá intenzita, plnost, vynikající čistota a hloubka.
- A sweet nose of crème brulée intermixed with black cherry liqueur, blackberries, tar, caramel, and mocha/coffee soars from the glass of this blend. Opulence, superb intensity, abundant quantities of sweet toasty oak, a full-bodied richness, and excellent purity as well as depth.

PROVENCE

Domaine Saint Aix 2006    645,- Kč
(Grenache, Cabernet Sauvignon, Syrah, Carignan)
Víno se znamenitým aroma ostružin a dlouhým chuťovým dozníváním. Hodí se k hovězím a vepřovým masům, foie gras, chřestu nebo sýrům.
- Wine of full-bodied bouquet of blackberry and long after taste which pairs remarkably with beef and pork meat, foie gras, asparagus and cheeses.

Domaine Saint Aix Prestige 2004 745,- Kč
(Grenache, Cabernet Sauvignon, Syrah)
Víno zraje 15 měsíců v dubových sudech, má aromatické tóny červeného ovoce s jemnou, vyváženou chutí. Skvělé v kombinaci s červeným masem, foie gras a sýry (zejména s Brie de Meaux a Tomme de Savoi).
- Wine is aged 15 months in oak barrels and has aromatic notes of red fruits with a soft, honest palate. This wine should accompany red meats, foie gras and cheeses (notably Brie de Meaux and Tomme de Savoi).

ITALSKÁ BÍLÁ VÍNA – ITALIAN WHITE WINES

TOSCANA

Orvieto classico superiore 2003, Tenuta Le Velete  625,- Kč
40% Procanico, 27% Grechetto, 15% Chardonnay a 3% Drupeggio a Malvasia.
Víno má světle žlutou barvu se zelenými odlesky. Neuvěřitelná výrazná a ušlechtilá vůně s krémovými tóny. V chuti je dominantní zralé bílé peckovité ovoce. Objevují se i mandle a ořechy. Podáváme k předkrmům, bílým masům nebo ovocným moučníkům.
- Wine has light yellow color with green reflections. Incredibly brisk scent with cream tones. Its taste is dominated by full grown white stone fruits. There also appear almond and nuts. Served with starters, white meats or with fruit desserts.

VENETO

Soave Classico DOC  2008, Az. Agricola Leonildo Pieropan  725,- Kč
Vína této rodinné firmy patří mezi tzv. Grand Cru Italia a jsou každoročně zařazována mezi nejlépe hodnocená. Odrůdy 90% Garganega, 10% Trebbiamo di Soave z terénu vulkanického původu. Barva slámově žlutá se zelenými odlesky. Aroma květu mandle a třešní. Plná struktura je dána vyváženou kyselostí a jemností. Podáváme k rybám mořským i sladkovodním, zeleninovým předkrmům.
- Wines from this family company belong among the so called Grand Crus of Italy and are ranked every year as one of the best-valued. It is composed of 90% Garganega and 10% Trebbiamo di Soave from volcanic areas. The color is straw-yellow with green reflections and it has a flavor of almond and cherries. Full body with well-balanced acidity. Served with freshwater or ocean fish and vegetable starters.

Calvarino Soave Classico DOC 2004,  Az. Agricola Leonildo Pieropan   785,- Kč

Calvarino je tradiční produkt tohoto vinařství, složení odrůd garganega 70% a trebbiano di Soave 30%. Hrozny pocházejí z vulkanického terénu, typická svěžest čerstvého ovoce, jemné minerály a komplexní a bohatá chuť. Podáváme k zelenině, sýrovému soufflé a jemným rybám. Calvariono je každoročně oceňováno v publikaci Vini d´Italia třemi pohárky, tj. nejvyšším oceněním.
- Calvarino is a traditional product of this winery, composed of 70% Garganega and 30% Trebbiano di Soave. The grapes come from volcanic terrain, and have typical briskness of fresh fruit, fine minerals and complex, rich taste. Served with vegetables, cheese soufflé and soft fish. Calvariono is awarded the highest evaluation of three cups every year in the Vini d´Italia publication.

La Rocca Soave Classico DOC 2006,  Az. Agricola Leonildo Pieropan    1.235,- Kč
Jméno je odvozeno od umístění pozemku v oblasti Castello Scagligero di Soave. Je vyráběno pouze z odrůdy Garganega - pozdní sběr. Roční zrání v dubových sudech dává vínu vůni exotického ovoce a oříšku. Chuť je dlouhá, jemná s nádechem koření a citrusových plodů. Podáváme k rybám, uzenému lososu, svatojakubským mušlím, bílým masům.
- It is produced only from species of Garganega – late collection. Yearly aging in oak barrels gives the wine a scent of exotic fruits and nuts. The taste is long and fine with touches of spice and hesperidium. Served with fish, salmon, scallops and white meats.

LAZIO

Canuleio IGT 2003, Mazziotti   640,- Kč
Vinice AZ. Mazziotti se nachází na svazích sopečného Lago di Bolsena. Canuleio je vynikající směs chardonnay, sauvignon blanc a Malvasie. Jasná slámově žlutá barva s intenzivním a komplexním aroma. Složitá struktura a rafinovaný závěr.
- The vineyards of Az. Mazziotti are located on the slopes of the volcanic Lago di Bolsena. Canuleio is a superb blend of chardonnay, sauvignon blanc and Malvasia. Straw yellow color with intense aromas. Complex structure and a refined finish.

ITALSKÁ ČERVENÁ VÍNA – ITALIAN RED WINES

TOSCANA

Chianti Classico DOCG 2007, Villa Trasqua    750,- Kč
Kombinace odrůd Sangiovese a Merlot, temně granátové barvy, hladké a lahodné chuti. Doporučujeme k pečeným masům.
- Combination of Sangiovese and Merlot grapes species, with dark color and delicious taste. Recommended with roasted meats.

Chianti Classico DOCG reserva 2005, Villa Trasqua   945,- Kč

Kombinace odrůd Sangiovese 90% a Merlotu 10%. Víno rubínové barvy s dlouhou ovocnou a kořeněnou chutí. Doporučujeme k jehněčímu, biftekům a kachně.
- Combination of Sangiovese 90% and Merlot 10% grapes species. Wine of ruby color with long fruity and spicy taste. Recommended with lamb, beefsteaks and duck.

Brunello di Montalcino, DOCG 2004, Castello Romitorio   1.895,- Kč
100% Sangiovese, jedno z nejvěhlasnějších italských vín. Název je odvozen od barvy vína, která je temně rubínová s nádechem do hněda. Mocné aroma, plná a dlouhá chuť typická pro toskánská vína. Majitelem vinařství je slavný malíř Sandro Chia, který pro každý druh vína vyráběný v tomto vinařství vytvořil etiketu. Podáváme k tmavým masům nebo zralým sýrům.
- 100% Sangiovese, one of the most prestigious Italian wines. The title is derived from wine color that is dark ruby with touch of brown. Powerful aroma, rich and long taste typical of Tuscan wines. The vineyard’s owner is the famous painter Sandro Chia, who created an artwork for each wine produced in his winery. Served with dark meats or mellow cheeses.

PIEMONTE

Nebbiolo D´Alba Mirine 2005, Paolo Manzone 795,- Kč
Suché červené víno z mladé vinice. Dozrálo v dubových sudech, má tudíž bohaté aroma. Je to velké víno, vhodné k červeným masům, sýrům, zvěřině a paštikám.
- A dry red wine from a young vineyard. Matured in oak barrels, has a rich aroma. Suitable with red meat, cheese, venison, paté

RAKOUSKÁ BÍLÁ VÍNA – AUSTRIAN WHITE WINES

Grüner Veltliner  Strassertal 2008 – Johann Topf   745,- Kč
Světlá, zlatavá barva se zelenými odlesky. Svěží vůně s tóny vyzrálé hrušky, ořechů a posekané trávy. Čistá, jednoduchá chuť se svěží kyselinou. V závěru decentní tóny zeleného jablka a mandlí.
Doporučujeme k salátům a rybím pokrmům.
Pale, golden color with green reflections. Fresh fragrance with hints of ripe pears, chopped nuts and grass. Clean, simple taste with fresh acidity.   In conclusion, subtle tones of green apple and almonds .
We recommend to serve it with salads and fish dishes.

RAKOUSKÁ ČERVENÁ VÍNA – AUSTRIAN RED WINES

Zweigelt  Strassertal 2008 – Johann Topf   745,- Kč
Odrůda Zweigeltrebe je křížencem Svatovavřineckého a Frankovky a pochází z Rakouska. Temně červená až rudá barva je pro tuto odrůdu typická. Delikátní, ovocná a živá vůně s příjemnými tóny třešní, mocca, hořké čokolády a zeleného pepře. Chuť je sametová, hladká a vysoce extraktivní s živou kyselinou. Objevují se harmonické tóny čerstvého koření, kávy, hořké čokolády a lesního podrostu.
- A variety of Zweigeltrebe crossed with Saint Laurence and Franconian, from Austria. It has a dark red color, typical for this variety. Delicate, fruity and vigorous scent with pleasant tones of sweet cherries, mocha, dark chocolate and green pepper. Its flavor is velvety, smooth and highly extractive with lively acids. Harmonious tones of fresh spices, coffee and dark chocolate.

ČESKÁ BÍLÁ VÍNA – CZECH WHITE WINES

Chardonnay Barrique  – Velké Pavlovice – pozdní sběr   650,- Kč
Jedinečné víno mírně žluté barvy. Vůně sušených citrusových plodů je proložena pikantní a minerální chutí. Ovocná dochuť je příjemně osvěžující.
A unique wine slightly yellow color. Scent of dried citrus fruits is drawn trough the hot and mineral flavors. Fruity aftertaste is pleasantly refreshing.

Ryzlink Vlašský – Naturvini Mikulov – pozdní sběr  595,- Kč
Světlá, zlatavá barva se zelenými odlesky. Svěží vůně s tóny vyzrálé hrušky, ořechů a posekané trávy. Čistá, jednoduchá chuť se svěží kyselinou. V závěru decentní tóny zeleného jablka a mandlí.
Doporučujeme k salátům a rybím pokrmům.
Pale, golden color with green reflections. Fresh fragrance with hints of ripe pears, chopped nuts and grass. Clean, simple taste with fresh acidity.   In conclusion, subtle tones of green apple and almonds. We recommend to serve it with salads and fish dishes.

Rulandské Šedé – vinařství Marcinčák – pozdní sběr  695,- Kč
Víno má jiskrnou světle zelenou barvu. Ta byla získána lisováním celých hroznů, se záměrem zachovat odrůdovou čistotu vůně a chuti. Chuť je šťavnatá s nádechem lískového oříšku.
This wine has a sparkling pale green color. It was obtained by pressing whole grapes, with the intention to maintain varietal purity of aroma and taste. The taste is juicy with a hint of hazelnut.

Savignon VOC – vinařství Hort   895,- Kč
Víno má zlatavou barvu, vůně je silně černorybízová s broskvovým nádechem. V chuti je výraz černého rybízu, který bude zráním pokračovat do kompotového angreštu. Výrazná kyselina a příjemně doplněný cukr vytváří naprosto dokonalou  harmonii vína a předurčují jeho dlouhověkost. Dochuť je s minerálním slaným koncem.
The wine has a golden color, the smell is strongly blackcurrant with peach flavor. The taste is an expression of blackcurrant. Strong acid and sugar, nicely complemented by creating an absolutely perfect harmony ofwine and will determine its longevity. The aftertaste is of salt-mineral finish.

ČESKÁ ČERVENÁ VÍNA – CZECH RED WINES

Cabernet Savignon – Velké Pavlovice – pozdní sběr   650,- Kč
Víno je sytě červené barvy s intenzivní vůní černého rybízu. Chuť je harmonická, kořenitá s tóny čerstvě pražené kávy a s vyzrálým, ale jemným tříslem a kyselinkou. Naležením získává eleganci a noblesní tón, který je umocněn zpracováním dokonale vyzrálých hroznů.
Intense dark garnet color with a rich viscosity. Smell tones reminiscent of blackcurrant jam with a hint of eucalyptus and roasted coffee. Full, spicy flavor with rich tannins and elegant structure, persistence is supported by a warm undertone of aging wine in oak barrels.

Svatovavřinecké – vinařství Michlovský – pozdní sběr   650,- Kč
Expresivní aroma zralých třešní a švestkových povidel vytváří originální „entrée“ pro tóny rozinek a kandovaného ovoce v chuti. Komplexní víno, bohaté hlubokou strukturou taninů a perníkem v čokoládové dochuti.
Expressive aromas of ripe cherries and plum jam compose an original „ entrée“ to the flavours of raisins and candied fruit. The wine a rich composition of tannins and aftertaste of gingerbread.

Pinot Noir – vinařství Hort – pozdní sběr  875,- Kč
Víno má v barvě nahnědlé líčko, ve vůni se postupně s okysličováním uvolňuji lesní jahody. V chuti je sametové, hladké a jemné díky jahodové dochuti. Zráním bude posilovat.
The wine has a brownish color in the cheeks, the aroma of oxidation gradually releasing wild strawberries, the flavor is velvety, smooth and soft with strawberry aftertaste. Ageing will strengthen.

André – Stará vinice – Velké Pavlovice – výběr z hroznů   885,- Kč
André z nejstarší vinice této odrůdy na světě. Má temně rubínovou barvu. Ve vůni jsou znát mimořádně vyzrálé hrozny, borůvky  maliny. Bohatá a  velmi strukturovaná chuť s vysokým extraktem, nekonečná perzistence.
André oldest vineyards of this variety in the world. It has a dark ruby color. The aroma is extremely familiar with ripe grapes, blueberries and raspberries. Rich and structured taste with a very high extract, infinite persistence.